Xterra Hluboká je za námi

kacenaLetošní xterra v Hluboké nad Vltavou 27. 6. 2009 byla opět součástí světového poháru a také šlo o MČR v terénním triatlonu, jednalo se tedy o nejvýznamnější závod ze série české Xterry. Metereologické podmínky působily značné komplikace po celé zemi a nevyhnuly se ani této oblasti.

Kvůli vytrvalým dešťům v předchozích dnech stoupla hladina Vltavy o několik metrů výš, vlastně se celá rozvodnila a získala zajímavé červenohnědé zbarvení. Pořadatelé hrozili dokonce duatlonem, leč nestalo se – místní rybáři povolili první disciplínu odehrát v nedalekém rybníku určeném zřejmě pouze pro rybolov, asi dva kilometry od centra závodu. Délku plavání zkrátili na 800 metrů z původních 1,2 km!

Cyklistická trať měřila bezmála 40 km! I zde kvůli vysoké hladině řeky došlo k několika nepříjemným změnám v terénu (ve stylu XC) na začátku tratě, na něž navázalo nepříjemných 35 km hlubokého bahna, štěrkových cest pod vodou a jedné rozmáčené louky. Celá cyklistická část připomínala silové cvičení v zimním období a i jízda z kopce byla náročná, nebylo jediného místa k odpočinku.

Běžecký okruh zámeckým parkem byl taktéž pod vodou, ale tady voda na techniku běhu vliv neměla, jen sil už zbývalo málo. Tento okruh se běžel dvakrát a celý běh měřil 11 kiláků.

Z českých elitních mužů si nejlépe vedl Karel Zadák, který skončil na neuvěřitelném druhém místě, na pátém místě dojel Petr Novák. V ženách zajela výborně Katka Loubková na třetím místě, za ní Ivana Loubková a pátá Dáša Svěráková.

Reakce Katky:

Ve vodě jsem se nehnala nějak brutálně dopředu, protože jsem věděla, že to bude hodně dlouhý. Na kole jsem sama sebe strašně překvapila, ale jak jsem již stokrát zmínila, pomohlo mi, že jsem jela v lajně za Dášou S. Jela jsem se stále lepším pocitem, že mi neujíždí, asi jsme se vzájemně podpořily. V takovýmto terénu nemám strach jako na suchých kořenech, vim, že můžu spadnout do měkkýho 🙂 Líbilo se mi to i proto, že mě nedojela moje sestra.

Na běh jsem už byla sice dost vysílená, ale trochu sem pojedla a i při myšlence na super výsledek se rozběhla. Tak dobrej pocit z výkonu jsem snad ještě nikdy neměla, mám strašnou radost a jsem zvědavá na další průběh!