Varnsdorfský BARTYS triatlon letos proběhl netradičně

Multisportovní akce ve Varnsdorfu směle vykročila do své druhé pětiletky a byl to krok velmi jistý a povedený. Jen doufejme, že ta druhá pětiletka nebude co do počasí stejná, jako ta první.

Vždyť 1. a 6. ročník mají jednoho společného jmenovatele – tropické a suché počasí. Všechny ostatní propršely. Pravděpodobně i díky krásnému dni se za celý den postavilo na start v jednotlivých závodech přesně 122 účastníků, čímž byl jednoznačně překonán rekord z roku 2008 (98 závodníků).

Snad jen v dopoledním Dětském závodě se očekávalo více než každý rok tradičních 8 mladých sportovců. Závod pro sebe ovládl domácí Michal Švorc, mezi dívkami Anežka Lhotáková. Naopak v Plaveckém závodě, určeném pro mládež do 18 let, se oproti loňské premiéře účast zdvojnásobila, na startu stálo přesně 5 chlapců a 5 děvčat, na které čekala celá plavecká trať z Hlavního závodu (500m). Opět zvítězil Michal Švorc před Martinem Špičkou, mezi děvčaty Kája Špičková před Kačkou Buřičovou. Všechno plavci z domácího plaveckého oddílu.

Heroický výkon po celý den předváděl zejména talentovaný 14 letý Michal Švorc, který vyhrál oba výše jmenované závody a za hodinu se již potřetí postavil na start, a to rovnou do Hlavního závodu, kde se nechal ostaršit do kategorie Juniorů, kterou s přehledem vyhrál a v absolutním pořadí byl na 11. místě!

Naprosto stejně náročný program si zvolil také Onřej Petr ze Cvikova, ale již s o něco horšími výsledky (2., 4., 16.).

Hlavní závod se stal vyvrcholením celého dne. Na čele se přetahovaly 3 štafety, hned za nimi vyrovnaný souboj bratří Francků s Pavlem Jindrou a nakonec i sestrovražedný souboj Loubkovic se na trati kola zdramatizoval. Pavel Jindra nakonec vítězství obhájil, když se vzdálil svým soupeřům zejména na kole.

Bratři Franckové doběhli téměř pospolu v pořadí Venca a Michal.

V ženách z prvního místa musela na kole spravovat  defekt Ivana Loubková, přesto svůj souboj se sestrou Kateřinou nevzdala a na běh vybíhaly ještě v kontaktu. Kačka ale lepším během další drama nepřipustila a po roce si tak pořadí v rámci rodiny prohodily. Na třetím místě pak již s větší ztrátou dokončila Jana Vápeníková z Ústí nad Labem.

Ve štafetách nakonec zvítězilo českolipské trio Charouzek, Matoušek, Németh před štafetou Tuž, Schwarz, Šáfr a třetí Novota, Strož, Linhart.

Pořadatelé z varnsdorfské Akademie příslibu a TT Cyklorenovy Cvikov tak mohou být spokojeni, protože 6. ročník byl po všech stránkách úspěšný a rekordní.

Kompletní fotogalerii a výsledky najdete na webu závodu.