Uplynulá sezóna roku 2016 byla pro sportovce z oddílu TT Cyklorenova Cvikov více než vydařená. Již od prvních závodů v dubnu do tradičního posledního silvestrovského obsazovali stupně vítězů na akcích v blízkém okolí, v odlehlejších koutech ČR nebo v zahraničí.

Velkým tahounem oddílu a velmi zkušenou závodnicí je Ivana Loubková. Radovala se z prvenství na cyklistickém maratonu Author v Českém Ráji nebo v seriálu silničních časovek do vrchu Konrád v okolí Liberce. Na prestižním a na mediálně nejznámějším ČT Author Cupu v Jizerských horách se těšila z 2.místa za profizávodnicí a olympioničkou Škarniclovou. Za svůj nej výsledek sezóny ale považuje 10. místo na Mistrovství Evropy v terénním triatlonu v německé Žitavě a vítězství v seriálu  bikemaratonů po celé ČR Nova CUP.

Již potřetí v řadě se Ivana mohla porovnat s profesionálkami na etapovém závodu světového poháru v silniční cyklistice Tour de Feminin v okolí Krásné lípy. V letošním roce rovněž potvrdila účast v závodě za český MIXTEAM a bude se těšit zájmu a podpory domácích fanoušků.

Kateřina Loubková se mnohokrát postavila na stupně vítězů při regionálních závodech v triatlonu, cross-country či cyklistickém maratonu. Nejvíce si však váží 1. místa v závodě terénního triatlonu Auto Enge v Hrádku nad Nisou s mezinárodní účastí a 3. místa na Mistrovství republiky v 1/2  ironmanu v Praze.

Obě sestry Loubkovy byly mezi vyhlášenými sportovci v anketě Sportovec města Cvikova 2015.

Velikou reklamu oddílu dělá všestranně nadaný Tomáš Kolařík. Je suverénní při běžeckých závodech, v triatlonu a neztratí se ani při cyklistických závodech. Nejvíce si cení prvenství v triatlonu s názvem Hornettlon, Kokořínském terénním triatlonu, Samuelu ve Sloupu v Čechách, Děčíně a svoji univerzálnost prokázal v seriálu Lužický horal, kde suverénně zvítězil.

Kamil Krejný sbírá cenná umístění ve své kategorii na závodech v běhu a triatlonu, jak terénním tak silničním, včetně náročného závodu ironman, který zvládl v letošním roce v čase pod 11 hodin při závodě Moravianman. V seriálu Lužický horal obsadil 4. místo a mnohokrát bral medaile při regionálních bězích.

Velikou radost máme také z dlouholeté závodnice především v orientačním běhu Ity Krafkové, která už několikátou sezónu proniká do tajů triatlonu a stává se tak další posilou našeho oddílu. V uplynulé sezóně se stala vítězkou seriálu Lužický horal, 3. místo brala na triatlonu v Kytlicích, 2. místo v Hornettlonu v Hradčanech. V nabité konkurenci obsadila 3. místo v běžeckém závodě Janovských 11 km.

Ať všem závodníkům drží zdraví a neopouští je chuť závodit a prát se se soupeři. Děkujeme městu Cvikov za podporu.

TT Cyklorenova Cvikov