Cvikovský triatlonový oddíl TT Cyklorenova kraluje na regionálních i republikových závodech a rozrůstá se o další nadějné triatlonistky a triatlonisty. Téměř každý týden se můžeme dočíst v Českolipském deníku o úspěších cvikovských sester Loubkových, které ve svých disciplínách v kraji prakticky nemají konkurenci.

Jaro bylo plné cyklistických a běžeckých závodů. Ivana zvítězila při výběhu na Klíč, Tomáš Kolařík na jarním krosu v Sosnové. Kateřině i Ivaně se dařilo na ČP v běhu do vrchu na Jedlovou. Ivana předvedla svou skvělou formu na mediálně známém cyklomaratonu Author  Český ráj a při závodě ABB CUP v Jabloci nad Nisou, kde zvítězila. Kateřina se pravidelně postavila na stupně vítězů na cyklistických závodech série Pekla Severu, Tomáš Kolařík na běžeckých a duatlonových závodech v okolí. Na duatlonu v Kytlici ukázaly Ivana a Kateřina ženské konkurenci rovněž svou sílu.

kolac2

Ivana se v květnu rozhodla otestovat své dlouholeté vytrvalostní schopnosti na závodech na horském kole v rámci nového seriálu s názvem BIKE CUP. První 3 závody, z nichž je nutno vyzdvihnout především ten poslední desetihodinový na 150 km s převýšením 5,5 km, má plná dojmů již za sebou a celou sérii pravděpodobně dotáhne do vítězného konce.

Dalším testem vytrvalosti a silničářského umění byl pro Ivanu již tradičně etapový závod začátkem prázdnin v okolí Krásné Lípy – součást světové UCI série Tour de Feminin, kde obsadila za podpory mnoha domácích fanoušků ve velice kvalitní světové konkurenci 99. místo a porazila spostu skvělých silničních specialistek a některé české reprezentantky.

S létem přišla sezóna triatlonů. Kateřině se dařilo na polovičním Ironmanu v Hamru na Jezeře, kde brala 2. místo, na MČR v Praze na stejných distancích byla pátá. Ovládla terénní triatlon na Kokoříně, v Děčíně a v Mikulášovicích. Ivana kralovala při svém prvním triatlonu sezóny ve Varnsdorfu. Nyní svedou sestry boj na triatlonu v Kytlici.

katka1

Tomáš Kolařík se z orientačního běžce a cyklisty proměnil ve vynikajícího triatleta a blýsknul se  prvenstvím na triatlonu Hornettlon, v Mikulášovicích, na Kokoříně i v Děčíně. Tomášova partnerka Ita Krafková nalezla rovněž zalíbení v tomto náročném sportovním odvětví a reprezentovala Cyklorenovu 2. místem v Mikulášovicích, na Hornettlon a 4. v Děčíně. Na stupně vítězů se pravidelně staví při běžeckých závodech na Českolipsku.

Totéž platí o univerzálním sportovci Kamilu Krejným, který se umísťuje v popředí výsledkové listiny také v cyklistických závodech crosscountry, na krosových triatlonech a v závodech polovičního ironmana a ironmana (železného muže – triatlonu o distancích 1,8-180-42km), kterého zajel letos při své premiéře pod 11 hodin!

sucháč

Dalším železným mužem v našem oddíle, který má z předchozích let na svém kontě start na 2 ironmanech, je Daniel Zemančík. Ten se po zranění opět vrací do formy, což ukázal například 7. místem v kategorii na triatlonu ve Varnsdorfu a 10. na Hornettlonu.
Ve své kategorii se pravidelně na příčky nejvyšší staví zkušený triatlonista Pavel Suchý (2. na Hornettlonu a 1. na Kokoříně),
Jaroslav Jíra a Matěj Vlček se doposud prali se zdravotními problémy. Doufáme v jejich reprezencaci v barvách Cyklorenovy v druhé půlce léta.

Děkujeme městu Cvikov za podporu a všem věrným fanouškům za fandění a lajky 🙂