Rok 2019 byl pro členy oddílu TT Cyklorenova Cvikov ve znamení obhajoby získaných úspěchů v oblíbených regionálních i celostátních závodech. Ivana Loubková se věnovala převážně cyklistickým závodům, ale nevynechala ani klasické terénní triatlony. Mezi svoje největší úspěchy řadí 3. místo v celkovém pořadí na prestižním podniku ČT Author Cup v Bedřichově, kde na startu stojí tisíce závodníků všech kategorií. Svoji výkonnost potvrdila vítězstvím v několika MTB i silničních seriálech, stejně jako již pravidelnou účastí v českém týmu na mezinárodním UCI etapovém závodě Tour de Feminin. Nevynechává také své oblíbené terénní triatlony nejen v rámci regionu.

„V roce 2020 budu pokračovat ve stejném stylu, kombinace horského a silničního kola s občasnými triatlony mi vyhovuje. Navíc nedaleko Cvikova se letos poprvé bude konat terénní triatlon seriálu Xterra, z čehož mám velkou radost, bude to pro mě tak trochu návrat ke kořenům,“ řekla nám Ivana. „Doufám, že se brzy na startu závodu potkám se svojí sestrou Kateřinou, která si zatím naplno užívá své dvě děti,“ dodala.

Oddílovou stálicí se spoustou úspěchů zejména v terénním triatlonu je rovněž cvikovský Tomáš Kolařík. Na většině závodů, kde startoval, bral pódiové umístění, vyhrát se mu podařilo několik terénních triatlonů, namátkově v Děčíně, Terezíně, Dřevěnicích nebo v Kytlicích. Účastní se také klasických cyklistických závodů horských i silničních kol.

Rodinné duo doplňovala Ita Krafková, která se pravidelně umísťovala „na bedně“, jak v terénních triatlonech, tak v MTB závodech, namátkově brala 2. místo na legendárním Fofr Cupu v Prysku nebo 1. místo při triatlonu v Mikulášovicích.

Pavel Suchý je také dlouholetým členem a zástupcem v pokročilejších věkových kategoriích, což mu ovšem nic neubírá na výkonnosti. Vidět jsme ho mohli na vybraných terénních triatlonech, kde exceluje obzvlášť v plavecké části.  Naopak novou posilou je v posledních dvou letech Jakub Conk, který se zaměřuje na MTB závody, terénní triatlony a nepohrdne ani silničním nebo běžeckým podnikem. Podařilo se mu celkově zvítězit v seriálu CC Varnsdorf a přidat ke sbírce pódiových umístění řadu dalších nejen z regionálních závodů.

Podrobnější informace jsme přidali do sekce výsledky. Všem přejeme mnoho nejen sportovních úspěchů v sezóně 2020. Za podporu děkujeme partnerům týmu, rodinným příslušníkům a zejména městu Cvikov.