Rodinné mistryně v Jablonci

Pro jablonecký zimní triatlon bylo velmi snadné se rozhodnout – Jablonec nad Nisou je pro nás celkem blízko, triatlon nám také není příliš vzdálený sport a navíc svítilo slunce – asi poprvé v tomto roce. Jen jsme v tréninkovém stádiu spíše plouživém namísto intenzivním. Ale jak jsme již psaly – více důvodů je pro účast než proti ní.

Motivujícím prvkem byla pro nás kategorie rodinných týmu, resp. dvojic. Byly bychom hloupé, kdybychom se neupsaly a dobře jsme udělaly!

Závod se konal v areálu pod Břízkami pro snadnější přístup všech. Start ve dvě hodiny začínal běžeckou částí – ženy a mladíci 3 km, muži 4,5 km po měkkém sněhu, takže se krok docela smekal, ale jelikož je vzdálenost krátká, uhánělo se dost rychle,  my dvě běžíme úplně stejně, jsme s Kačkou na třetí a čtvrté pozici.

Trať kola je na tříkilometrovém okruhu – ženy a mladíci 3 a muži 4 okruhy, a ten vede 2,5 km po silnici, místy bez sněhu, půl kilometru po zasněžené louce, kde se zpočátku jet dalo, ale po jejím rozšlapání v prvním okruhu se musel celý kus běžet a vyvinout celkem slušnou intenzitu.

Ivana se při svém rozjezdu chytla rychlého cyklisty a když už měla druhou ženu na dohled, odbočuje za ním mimo trasu a propadá se až na páté místo, musí tedy znova před svoji sestru, což se jí daří až na čtvrtém kilometru. Na třetí pozici také vyjíždí do poslední disciplíny. Kateřina se kvůli svému vztahu ke kolu na sněhu dostala na pozici pátou.

Poslední a námi nejméně oblíbená disciplína jsou lyže – v Jablonci se musí závodník libovolným stylem dostat na vrchol kopce po stoupání dlouhém dva kilometry, tam obkroužit stadión – ženy a mladíci dvakrát (celkem 4 km) , muži čtyřikrát a poté svištět zpět do cíle. Ivana, hnána čtvrtou ženou, která se mezi sestry vtěsnala, si svoji pozici silou vůle udržela, ale i přesto si musela v půli kopce zastavit a rozdejchat ten ukrutnej nával intenzity u sportu, na který není zvyklá. Kateřina tento neduh vyřešila ekonomičtěji – v té samé části shodila lyže a na vrchol kopce vyběhla po svejch. Závod dojíždí na pátém místě a obě jsme získaly titul mistryní ČR rodinných týmů 🙂 Jsme za něj moc rády, takový totiž ještě nemáme!

20110129_zttjablonec_0187 20110129_zttjablonec_0196 20110129_zttjablonec_0241

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..