Rekapitulace první poloviny sezóny 2012

V letošním roce došlo k nejedné velké změně. Jednou z nich je tréninkové vedení Ivany a Kateřiny – upsaly se firmě Cyklotrener.com a pod vedením Honzy Novoty musely absolvovat cyklistické soustředění na Malorce (jak u cyklistů bývá zvykem). To proběhlo začátkem března.

Na cestu jsme dostaly zbrusu nové oblečky od Lawi – to Vám bylo krásy! Soustředění se vydařilo po všech stránkách (cirka 1200 najetých km) a po návratu následoval lehký odpočinek.

Již koncem března začaly první závody, zatím běžecké, v polovině dubna také cyklistické (MTB) a navazují závody v hlavní sezóně, dále se snažíme o jejich stručný popis:

5. 5. – MČR Dlouhý duatlon Krušnoman (5-65-15) – srdeční záležitost oddílu Cyklorenovy. O této soutěži je podrobně psáno v reportu ze závodu, zde zmíníme jen umístění – Ivana první a Kateřina třetí!

19. 5. – MTB Tour de Ralsko (50 km) – po svých na závod přijeli, po svých odjeli a Ivana to měla jako super dlouhý trénink. Inu vyhrála.

26. 5. – MČR Xterra duatlon Žluté lázně – Praha (3-24-6) – Ivana si chtěla zopakovat loňské vítězství a to se jí podařilo, dokonce svůj čas na stejných tratích zlepšila o deset minut! Kateřina se nehodlala přetrhnout a doběhla na pátem místě.

27. 5. – Běh Okolo Máchova jezera – Doksy (15 km) – Kateřina dlouho neváhala a i přes bolavé nohy ze sobotního duatlonu absolvovala zdejší tradiční silniční patnáctku. Vyhrála, ale velmi trpěla, což bylo poznat po desítce běhu, takže první místo udržela, ale již se schylovalo k rapidnímu snížení rychlosti. Dala to za hodinu a tři minuty, což je naštěstí ještě fajn. Je vidět, že ještě dokáže z plna hrdla bojovat a že ji tato disciplína baví.

2. 6. – ABB cup MTB – Jablonec nad Nisou (65 km) – Náročný cyklistický závod snad po všech rozhlednách v Jizerských horách. Ivana potřebovala vyhrát a to se jí podařilo s náskokem jedenácti minut před další. Byla tedy zbytečně v nervech po celé dvě a půl hodiny. Kateřina projevila značný nesouhlas s touto disciplínou a dojela na šestém místě.

3. 6. – Peklo severu – okruhy v Č. Kamenici (12 km) – Ivana sama po svých na závod přijela, vyhrála a zase odjela. Další super dlouhej trénink.

9. 6. – Xterra Lázně Bělohrad (1-21-9) – plavání na mnoho okruhů zdá se být mnohem delší než udávaná míra… Kateřina zvládla tuto část o minutu lépe než Ivana, ale ta svou zběsilou jízdou začala stíhat všechny, co jí uplavaly. Takže všechny. Tedy až na jednu, kterou nikdy nedojede… Ivana skončila na druhém místě s nejrychlejší jízdou v náročném terénu a Kateřina se po urputném boji v běžecké části musela smířit s místem čtvrtým.

16. 6. – MČR Xterra Ostrov nad Ohří (1,5-36-10) – věříte tomu, že někdy může být úplně všechno špatně? Tak to se stalo dnes Ivanici. Příčiny netřeba popisovat, jsou poučné a vlastně motivující. Poprvé vzdala závod tohoto druhu, byla z toho pak smutná podívaná na soupeřky… Kateřina byla víceméně spící, obsadila tradiční čtvrté místo, byla celkem spokojená a mohlo se jet domů.

24. 6. – MTB Fofr cup – Prysk (30 km) – další závod v rámci super dlouhýho tréninku. Ivana přijela na místě prvním a k radosti všech Kateřina na místě druhým. Začíná se probouzet.

30. 6. – Znovín cup – Šatov (50 km) – padaly teplotní rekordy a na slunci mezi vinicema byla jízda v závodním tempu opravdu lahodná. Ivana opět potřebovala vyhrát a to se jí podařilo. Tolik vína na žádném závodě nedostanete. Tak zde jsme se vskutku radovali.

5. 6. – 1. liga – Liberec (3 km) – v nelidských podmínkách slunečních Kateřina přesto dokázala obsadit šestý místo (což je letos úspěch) a Ivana poslední bodované místo desáté. Na její hlavu bylo slunce přespříliš. Ví o tom a bude to řešit.

7. 6. – MČR Xterra Děčín (1-15-5) – děvenky si daly záležet a na závod přijely řádně připraveny. I dopadlo to dle scénáře, který si malovaly – Ivana historicky poprvé lezla z vody s prvníma (vyhlídla si silný proud v Labi) a pak samozřejmě nasadila ostré tempo do prvního nekonečnýho výjezdu. Setřásla všechny a zůstala sama až do cíle. První… Kateřina sice ve vodě lezla s posledníma, protože si srovnávala snídani, ale poté bojovala v terénu jak za starých časů a bojovala i při běhu, vybojovala luxusní třetí místo.

Vstupem do druhé poloviny letošní sezóny nám bude tradiční Varnsdorfský triatlon, Xterra ve Špindlu a poté další osvědčené cyklistické soustředění v italských Alpách. Nechali jsme se zlákat kopcem, co nelze zdolat…

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..