Své vyprávění jsme ukončili po závodě v Děčíně, který se konal 7.  července a pokračujeme víkendem následujícím.

15. 7. – Terénní Varnsdorfský triatlon (0,5-15,5) – letos padla rekordní hustota jílového bahna smíchaného se vzrostlou trávou, což zrovna naší sesterskou dvojici dost zpomalilo, ale nakonec Ivana o pár sekund zvítězila před Kateřinou.

21. 7. – Xterra Špindlerův Mlýn (0,8-21-6) – snad nejdrsnější xterra v naší zemi – ledová a temná Labská přehrada, cyklistika kopírující downhilové tratě a křižující černou sjezdovku a nakonec běh napříč skálami, potoky a zase sjezdovkami. Zde skončila Ivana na druhém a Kateřina na čtvrtém místě.

22. – 29. 7. – Aktivní čtyřčlenná rodinná dovolená v Itálii, centrum dění údolí Livigno = každý trénink začíná směrem vzhůru. Za týden jsme najeli mnoho hodin, ale kilometrů o něco méně, však nastoupaných metrů zas o to více… Zkrátka jsme zdolali všechny kopce v dosahu i mimo něj a spokojeně se vracíme do rodné země nastoupané kilometry prodat.

12. 8. – 1/2 ironman Doksyman (1,9-90-21) – volíme pohodlné tempo, abychom závod dokončily, ale takové pomalé je snad horší než závodní. Dobíháme na druhém a třetím místě, řádně zničeny. Čas dokončení o něco horší než v minulých letech. Máme co opravovat.

19. 8. – 3-Länder Crosstriatlon (0,7-40-7) – opět silný zážitek si odvážíme z triatlonu na trojmezí u Lipna, kde panovala extrémní vedra a v takových podmínkách je boj obzvlášť výživný a radost z prvního a třetího místa o to krásnější. Zdejší atmosféra ze sousedních zemí fandícího lidu je také ojedinělá.

1. 9. – Xterra Klíny (1,5-41!!!-11) – nevěřily jsme vypsaným distancím, a kdo nevěří, ať tam běží…  Závod nám trval kolem čtyř hodin a to je opravdu nejdelší xterra, kterou známe, ale v dlouhých závodech si libujeme, Ivana dokončila na druhém a Kateřina na čtvrtém místě (to už tu jednou bylo).

15. 9. – Dlouhý duatlon Příbram (5-60-15) – běžecká výkonnost nám poněkud klesá a kvůli tomuto neduhu byla Ivana na druhém a Kateřina na pátem místě (to tu ještě nebylo).

13. 10. – Novacup (65km) – pro velký úspěch z loňského „neúspěchu“ je potřeba se trošku zotavit a letos v přibližně stejné konkurenci skončila Ivana na druhém místě, což na závěr sezóny hodnotíme jako velký úspěch.

Do výčtu úspěchů (či neúspěchů, dle názoru čtenáře) jsme nezahrnuly účast na dlouhém maratonu v Litvínově ani běh na 5 km v první lize a ve městě Cvikov a podobné aktivity pro podporu dalších závodů, ale to vše je uvedeno ve výsledcích bez dalších zbytečných řečí.

Tohoto času se dívky zotavují z docela pestré sezóny (jaký si to uděláš…), z čehož je nadšená Kateřina, která má konečně čas na sebe i příbuzenský lid. O něco méně nebo spíš vůbec není nadšená Ivana, která se po dvou letech rozhodla vyřešit zdravotní neduh a nesmí dělat po dva měsíce vůbec nic. Kateřina se zřejmě své sestře podřídí a vydrží také dva měsíce v klidu…