Obhajobu vítězství Ivče někdo tam nahoře nepřál

img_6842Xterra ve Žlutých lázních odstartovala triatlonovou sezónu nás i většiny závoďáků z celých Čech. Opět se počítalo s velkou účastí, jednak, že je to v Praze a taky proto, že jde o 1. triáč po dlouhý zimě a každý se těší.

Taky se počítalo se studenou Vltavou, což zase mohlo některý závoďáky odradit. A ani to letos nebyla Akáda (až v Plzni). Nakonec voda nebyla tak hrozná, což se dalo už předem vytušit z výrazu v obličeji Ivči, která tam na zkoušku skočila 10 min před startem, kdy ještě byla rozprava v plným proudu. Voda měla být pro Ivču a tím pádem i mě zachránkyni nejkritičtější částí závodu, ale s tím, co přišlo v následujících disciplínách, jsme ani trošku nepočítaly.

Největší soupeřkou měla být ten den Dáša, když Péťa Krejčová čeká rodinu, ale věděly jsme, že Dáša celou zimu neměla kolo a vyřizovala nový oddíl. Mladičká Materová byla tou, která se objevila jako nová tvář po zimě a chystá stálicím typu Loubkovice, Svěráková, Pochobradská či Švandová nemilá překvápka.

Vůbec se v Praze u Vltavy sešlo plno nových tváří. Do vln se nás s žen vrhlo s výstřelem celkem 15. První bójka byla na náš vkus příliš blízko, část na trase cyklistiky k Baranďáku byla příšerná a nebezpečná jako každoročně a úsek v lese – na který se každý těšil a který nikdy neměl chybu – byl z části vystřídán asfaltem a plazením se s kolem do svahu bývalou „skládkou“.

Z „terénního“ běhu zbyl rovněž čistý asfalt krom 200m v prostoru cíle.

Týmová spolupráce v praxi...

Týmová spolupráce v praxi...

Podle očekávání mě Ivča docvakla ke konci cyklistiky a v tu ránu se poklidná jízda v tandemu pro vítězství jedné z nás změnila v drama. Po jejím defektu následovalo znásilnění kolemjedoucího závoďáka o bombičky a posléze celé zadní kolo – díky bohu také na kotoučích, dohánění cizím neštěstím namotivované Dáši, která byla díky Ivči defektu ve vedení a vztekání se v depu se zaseklým zapínáním na tretře, kterou až dva páry silných chlapských rukou dokázaly servat z nohy. Jako správná ségra jsem si všechny ty peripetie solidárně vychutnala s Ivčou a doufala v zázrak a hlavně dostatek času, že se nám vzdalující se Dášu podaří seběhnout.

Za 1. třetinou trasy se tak stalo a už jsme mohly začít střádat plány, jak pošetřit svaly na druhý den na 5 kilometrový běh v rámci Extraligy družstev na dráze. Dáša ještě navýšila náskok na skvěle jedoucí Materovou a na 5. fleku docválala spokojená Klárka.

Chlapy jsme v zápalu boje nestačily sledovat, tak tedy až při vyhlášení jsme se radovaly z úspěchu našeho Pavla Jindry na 2. fleku za Kubíčkem (v Elitě), resp. 3. za Klímou (absolutně).

Ondra Švarc si s ještě ne zcela zdravým loktem dojel pro slušný 10. místo v nejnabitější kategorii do 30 let.

Dalším závodem, kde se bude TT Cyklorenova předvádět, je Xterra na Hostivaři – pro ryzí bikery.

Fotogalerie ze závodu:

IMG_6855 IMG_6687 IMG_6756

Video ze závodu

[vimeo]http://vimeo.com/4803489[/vimeo]

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..