O poslední body XTERRA se bojovalo v Hradci

hradecTrochu podzimně nás vítal areál u louže Biřička hostící letošní posledníXterru. Palubovka auta hlásila 15° C, dole mokro a nad hlavou šeď. Mrzuté počasí kompenzovaly rozzářené tváře kamarádů xterráků, se kterými jsme se zas dlouho neviděli (asi 14 dní) a pohodově naladěný ředitel závodu Tomáš Pavel.

S úderem desáté nám on spolu s dalšími asi 35 borci předvedl, jak se závodí ve sprintu a v 11 hodin už jsme se do supervyhřátý Biřičky vrhli my vytrvalci. Jistě minimálně 90% startovního pole – slabší plavci – se nejvíce těšilo na pochodové cvičení kolem ostrůvku 300 metrů po startu. O tom, že se na ostrůvku občas konají párty s lahváčema, se přesvědčila minimálně jedna do té doby zdravá pata. Ponaučení pro příště zní – ve vodě se nechodí, ale plave!

Údajných 1200 metrů zvládli nejrychlejší za 17:35 min a už od prvních metrů na kole se pomalu začlo formovat pořadí pro stupně vítězů. Kondor opět potvrdil kvality bývalého famózního cyklisty a nejenže po svém tradičně slabším výkonu ve vodě stáhl Kubajse, dokonce mu v závěru cyklistiky odskočil a mohl se modlit do závěrečné osmičky běhu. Mezi sólo xterráky si diváci mohli povšimnout několika špičkových cyklistů štafetářů, např. domácího Martina Horáka. Tihle borci, když se kolem nás slabých žen proženou tryskovou rychlostí v úzkém prostoru, je to vždy velký zážitek. Mnohdy z jejich úst vypadne letmé povzbuzení a to se hned jede líp.

Nejlepší ženy dostaly od kluků rundu, tedy asi 5 km, aby si o sobě zas tolik nemyslely. Trať cyklistiky patří v Hradci mezi ty technicky jednodušší, proto možná i opět tak vysoký počet startujících. Dva prudké výjezdy v každém kole ale dokáží zmrazit úsměv a krásně roztrhat případné balíčky. Defektících smolařů na trati bylo několik. Jedním z nich byla pozdější vítězka Z1 Materová – která sestrám Loubkovým usnadnila cestu k vítězství – či Lenka Švandová ze Z3, kterou zbrzdil neprůhledný brodek. Zkušené bikery dokázal rozhodit i úzký mostek, do kterého se najíždělo zpoza borovičky. Na běhu pár stovek metrů kraloval závodu Tom Jiránek, který byl záhy dostižen a předstižen Kubajsem a o třetí místo bojoval Roušavý s Jindrou. Za pořádající oddíl měl povinnost zazářit Roušavý, ukázal tedy Jindrovi záda. Jindra opět výborně běžel a odsunul do té doby 4. Materu na 5. pozici.

Od poloviny cyklistiky se na špici držela K. Loubková stahována v každém kole Ivčou, ale na běhu už se pak žádná překvápka nekonala. Výborný výkon předvedla celkově třetí Klára Pochobradská. Trošku s pocitem nostalgie z konce léta a závodění, malinko strhaní, ale šťastní a opět plni dojmů, se slovy loučení s ostatními: „tak zase na jaře ahoj!“ jsme se rozprchli do svých domovů.

Celkové vítězství v poháru Xterra 09 může slavit Kubíček a K. Loubková.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..