Jak jsme se soustředili v Toskánsku

Část našeho oddílu absolvovala začátkem března cyklistické soustředění v malebném kraji Itálie – v Toskánsku. Jejich dočasným domovem byla vilka v osadě Sornano nedaleko Poggibonsi na vyhlášeném místě s úžasnými výhledy až k vrcholkům Apenin. Tato oblast je typická nesčetnými hektary vinic, olivových hájů a skvostných památek, některé jsme museli navštívit.

Základem vydařeného soustředění je dobré počasí, což se povedlo jen z jedné třetiny. Během osmidenního pobytu, po dlouhé české zimě, nám slunce zahřívalo klouby jen dva a půl dne. Nenechali jsme se však odradit a jezdili i při bičování deštěm, pod černými mraky i v deseti číslech sněhu na silnicích hlavní třídy. Co do profilu jsme si mohli vybrat příjemné roviny, terén zvlněný i poctivé desetikilometrové stoupáky.

Největším zážitkem pro chlapce (7 osob z osmičlené naší výpravy) byl právě probíhající silniční etepák Tirreno Adriatico. Měli jsme štěstí skouknout ho v okolních městech několikrát, leč vydali jsme se zafandit jen na dvě místa – dojezd na náměstí ve tvaru mušle v historické Sieně a na start do St. Miniana s následnou vrchařskou prémií. Pořídili jsme tak několik úžasných videí ku chlubení se pak doma, v nich si jistě každý fanda cyklistiky díky hvězdnému obsazení přijde na své.

Po třech dnech tréninku se šestnácti hodinami (= 350 km) v kopcích za krutých povětrnostních podmínek přišlo zasloužené volno, a tedy návštěva šikmé věže Pisa. Mořské pobřeží jsme pro nepřízeň počasí odložili na poslední den. Opět jsme se přesvědčili, jak náročná je chůze! Na další zápřah nám dal nohy do kupy zázračný přístroj COMPEX a v druhé polovině jsme tak zvládli 415 km! (Jen Kateřina někdy sáhla i dvakrát denně po běžecké obuvi než aby se máčela hodiny na kole). Síly byly spravedlivě rozděleny – Hany většinou tahal skupinu a Kateřina za ní vlála, sjezdy nevyjímaje.

Celý pobyt jsme zakončili slibovaným výletem k moři u Livorna (100 km od našeho dočasného sídla). Museli jsme se přiblížit vozem. Koupání sice lákalo, ale nakonec jsme jen u vydatného oběda sledovali surfaře.

Vřele doporučujeme tuto kouzelnou oblast, ať šíleným cyklistům nebo milovníkům dobrého vína a historických památek, jen si dávejte pozor na rezervaci ubytování. Ne vždy vám sdělí veškeré náklady s ním spojené a tak jsme doslova zírali, když nám paní domácí jako dodatek oznámila cenu extra účtovanou za plyn, což vzhledem k teplotám venku do deseti °C a studenému kamennému stavení s velkými místnostmi bez koberců rychle naskákalo 🙂 . Přesto naše spokojenost s výletem je obrovská a již chystáme další.

Naše fotogalerie

P3120063 P3100042 P3120079

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..