Do Děčína se sjela silná konkurence

decin1Další závod Českého poháru Xterra nás zavedl do Děčína. Před startem se honily černé mraky a závodníci letos už trochu znechuceni věčným deštěm, chladem, blátem a temnou oblohou očekávali scénář loňského ročníku, však dočkali se se startovním výstřelem slunečního svitu.

Dlouho utajovaná varianta plavání byla kvůli povodním netradičně vyřešena rozdělením asi půl kilometru do třech okruhů po svižném proudu Labe, vždy s přeběhem opět na start plavání. Tento „aquatlon” zvládli nejrychlejší něco přes 7 minut včetně depa a vylézali v pořadí Honza Kubíček, Venca Francke, Vojta Jonáš a Ronny Dietz s minimálními rozestupy. Mezi ženami se po proudu svezla nejrychleji Materová.

Po pro diváky velmi atraktivní plavecké přehlídce následovala 20 kilometrová neméně atraktivní biková část, ochuzená oproti loňsku o schody na mostě, o to větší překvápka na závodníky čekala po projížďce parkem pod zámkem a pak v lesích nad řekou. Do stíhačky za čelem závodu se pustil Jiránek, Jindra, Klíma a druhý Němec ve startovce Jens Buder.

Podpůrné prostředky postupně vyprchávají, výraz se vrací do normálu...

Podpůrné prostředky postupně vyprchávají, výraz se vrací do normálu...

V ženách měla co dotahovat favorizovaná Ivča Loubková a hodně se očekávalo od cyklistky Aleny Konečné. Na výživné trati cyklistiky s jedním delším výběhem, jedním krkolomným sjezdem a jinak moc pěkné, jezdivé, technické náročné na mokru tak akorát, se dostal do vedení Dietz, po kole v depu s minutovým náskokem na Kubíčka s Jiránkem, který se může pyšnit nejrychlejším časem cyklistiky (55,5 min). Vedoucí trojici se pokoušel stíhat průběžně 4. Jindra. Kubíček s Jiránkem absolvovali běh prakticky v tandemu od startu do cíle, pořadí zřejmé po cyklistice se však už nezměnilo. 6 kilometrů běhu vedlo pěšinami parku pod zámkem s jediným výběhem několika schodů k zámku a prudkým seběhem k centru dění.

Mezi elitní závodníky se nestyděl vtěsnat na 5. pozici – s třetím nejrychlejším časem kola – Klíma, vítěz kategorie M20, 9. nejrychlejším v cíli byl Koukal, však s nejlepším časem běhu.

V ženách se již v první třetině trati kola dostala do vedení Ivča Loubková, sestra Kateřina se držela na průběžném 2. místě a Konečná na 3. Sestry svůj náskok na Konečnou v běžecké části ještě mírně navýšily i přes nelítostný souboj mezi Konečnou a Svěrákovou o 3. flek, který nakonec Konečná udržela.

Další varianta na stupně vítězů při Xteře

Další varianta na stupně vítězů při Xteře

Závod se přes obavy pořadatelů z velké vody vydařil na výbornou. Nikdo neodplul do Drážďan, nikomu neuplavalo z depa kolo ani „maratonky”. Všech 64 borců (z toho 12 žen) si v cíli mohlo pochutnávat na výborných borůvkových koláčích a osvěžujících „Klokánkách”.
Nechybělo hlasité divácké obecenstvo, tučné prémie pro vítěze a tradiční tombola.

Třešničkou na dortu celé akce byl raut pod širým nebem s pražícím sluníčkem, s výhledem na řeku, kopce, zámeček, parník a kachny (kachny, kachny… pozn. red.) pro pár zůstavších, kteří zrovna asi nepospíchali domů na televizní zprávy…

Naše fotogalerie:

IMG_8719 IMG_8784 IMG_8743

Web závodu:

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..